مجله خبری دنیای مجازی پوسته مجله خبری وردپرس

Sence؛ دست‌بند ورزشی که احساسات را هم نشان می‌دهد

هر روز گجت‌‌های پوشیدنی مختلفی راهی بازار می‌شوند. از دست بند و ساعت گرفته تا وسیله‌های دیگری که برای استفاده در کارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌تازگی یک گجت پوشیدنی جدید معرفی شده که جزو دست‌بندهای هوشمند قرار می‌گیرد و فعلا در سایت Kickstarter به دنبال جزب منابع مالی مختلف است. این دست‌بند که Sence نام دارد متوجه احساس کاربران می‌شود.

large_sence-device-01-768x4881

دست‌بند Sence جزو محصولات ورزشی به حساب می‌آید و در کنار اینکه فعالیت‌های فیزیکی کاربران را اندازه می‌گیرد، توانایی تشخیص ۶۴ حالت احساسی را هم دارد. این دست‌بند با بررسی تحرکات عضله قلب (فرایندی شبیه به گرفتن نوار قلب) به اطلاعات مربوط به احساسات فرد دسترسی پیدا می‌کند. شرکت Planextra که این دست‌بند را ساخته گفته که سنسور ECG یا همان نوارقلبی که روی این محصول قرار گرفته از استاندارد تجهیزات پزشکی برخوردار است.

large_sence-device-01-768x4882

سازندگان می‌گویند:” احساسات در بدن انسان ردپای مخصوص خودشان را دارند و بدن انسان را کنترل می‌کنند. این ردپاها را می‌توان در میزان ضربان قلب افراد دید و با بررسی آن‌ها می‌شود گفت که فرد چه حسی دارد.” این دست‌بند می‌تواند به کاربران کمک کند که حس و حال خودشان را بیشتر درک کنند و حتی متوجه شوند که در طول روز چه حالی دارند. این امکان هم وجود دارد که این اطلاعات را در اختیار افراد دیگر قرار داد تا آن‌ها متوجه حس و حال‌تان بشوند.

[template id=”1077″]

منبع: kickstarter-digikalamag