آموزش رفع ارور ۱۰۰۹ در آیفون – Error 1009

آموزش رفع ارور ۱۰۰۹ در آیفون - Error 1009Reviewed by مسعود امین دین on Jun 18Rating:
اگر از کاربران محصولات اپل باشید حتماً با ارور یا پیغام خطای ۱۰۰۹ مواجه شده‌اید. این پیغام خطا عموماً برای کاربران ایرانی نمایش داده می‌شود. با viwo همراه باشید تا با روش رفع ارور ۱۰۰۹ آیفون آشنا شوید.
error-1009-iphone-3

دلیل نمایش پیغام ارور ۱۰۰۹ آیفون چسیت؟

پیغام خطا یا ارور ۱۰۰۹ زمانی نمایش داده می‌شود که شما بخواهید محتوایی همچون برنامه یا بازی را از یک فروشگاه اپل  (App Store) که آن فروشگاه به کشوری غیر از کشوری که شما به طور فیزیکی در آن قرار دارید اختصاص یافته، دانلود یا خرید نمایید. به طور غیرمستقیم دسترسی کاربران ایرانی به فروشگاه اپل مسدود شده است چرا که به دلیل مسئله تحریم کشور عزیزمان ایران توسط این شرکت آمریکایی (اپل)، اساساً ساخت اپل آیدی با مشخصات و آدرس ایران امکان پذیر نیست و تمامی اپل آیدی‌ها با مشخصات امریکا یا سایر کشورها بایستی ساخته شود. پس هنگامی که شما بخواهید محتوایی از فروشگاه App Store دانلود کنید به دلیل این‌ که مکان فیزیکی شما ایران است شما با ارور ۱۰۰۹ مواجه خواهید شد. حتی ممکن است زمانی که از App Store هم استفاده نمی‌کنید مدام با این پیغام خطای ۱۰۰۹ در منوی اصلی یا درون اپلیکیشن‌ها مواجه شوید و علت آن این است که شما برنامه‌ای روی آیفون دارید که از اطلاعات اپل آیدی شما استفاده می‌کند و چون پیوسته در حال ارتباط با اپل است ارور ۱۰۰۹ نمایش داده می‌شود.
error-1009-iphone-1(1)

چگونه مشکل پیغام ارور ۱۰۰۹ را برطرف نماییم؟

برای رفع ارور ۱۰۰۹ باید خود را به عنوان کاربری غیر ایرانی معرفی کنید برای این منظور باید از نرم افزارهای عبور از تحریم و تغییر IP استفاده کنید. چرا که این کار سبب می‌شود که اپل مکان فیزیکی شما را کشوری غیر از ایران تشخیص دهد. پس کافیست ابتدا از اتصال این نرم‌افزارها اطمینان حاصل کنید سپس با خیال راحت از فروشگاه اپل استفاده نمایید. البته کاربران با توجه به این که استفاده از این سرویس‌ها باعث کندی می‌شود می‌توانند فقط در زمان دریافت اولیه از آن استفاده کنند و پس از گذشت چند لحظه و نمایش دریافت (Download) در زیر ابزارک در آیفون، آیپد و آیپاد لمسی و در مقابل ابزارک در آیتیونز آن را متوقف (Pause) کنند و سرویس تغییر دهنده آدرس اینترنتی را قطع و مجدداً دریافت را ادامه (Resume) دهند. علت این که اپل از دریافت به این روش جلوگیری نمی‌کند نحوه بررسی فروشگاه App Store است که فقط در زمان اتصال به سرورهای سفارش گیرنده محل اتصال شما بررسی می‌شود و بعد از آن شما به سرورهای نگهدارنده وهاست دانلود ابزارک متصل می‌شوید و آن‌ها برای دریافت شما، فقط به تایید سرورهای سفارش گیرنده نیاز دارند. به این ترتیب براحتی ارور ۱۰۰۹ را دور زدید و در واقع بدون محدودیت می‌توانید از اپ‌های اپ استور استفاده نمایید.

منبع: موبایل کمک
یک دیدگاه در “آموزش رفع ارور ۱۰۰۹ در آیفون – Error 1009

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *