مجله خبری دنیای مجازی پوسته مجله خبری وردپرس

نیسان با شاسی بلند X-Trail و پهپاد

در چند سال گذشته مفهوم خودرو و پهپاد به امری معمولی تبدیل شده زیرا برخی استارتاپ‌ها تصمیم گرفتند خودرویی با پهپاد عرضه دارند. حال شرکت ژاپنی نیسان در برنامه جدید خود مدلی از شاسی‌بلند X-Trail را با پهپاد به فروش می‌رساند

شرکت نیسان در بسته X-Scape pack خود در کنار شاسی‌بلند محبوب X-Trail پهپادی عرضه می‌دارد تا بسته بزرگی را به مشتریان خود ارائه کرده باشد. سال گذشته این کمپانی چنین بسته‌ای را برای کوپه پرقدرت GT-R در نظر گرفت.

حتی شرکت Rinspeed خودروی مفهومی را به نام Etos Concept معرفی نمود که از جایگاه فرود پهپاد برخوردار بوده و با هواپیما بدون سرنشین یک محصول به شمار می‌رفت. X-Scape برای  X-Trail نیز پهپاد Parrot Bebop 2 را به ارمغان می‌رود که پیشتر در GT-R شاهد بودیم.

این پهپاد در کنار کنترلر و عینک کنترلری ارائه می‌شود تا تجربه کاملی را در اختیار کاربران Parrot Bebop 2 قرار دهد. البته هواپیما بدون سرنشین مذکور تنها ۲۵ دقیقه می‌تواند در هوا پرواز کرده و با هر بار شارژ کامل چنین قدرتی برای آن فراهم می‌شود تا کمتر از ۳۰ دقیقه‌ای را به پرواز درآید. در بخش عقب خودرو جایگاهی برای پهپاد در نظر گرفته شد تا در سفرهای طولانی به استفاده از این هواپیما بپردازید. هنگامی که به سفرهای بیرون شهری خانوادگی می‌روید فیلمبرداری با Parrot Bebop 2 از حرکات نمایشی X-Trail، فیلمی اکشن و جالب توجهی را به وجود خواهد آورد که لذت‌بخش است.

در کنار پهپاد بسته شامل سقف پانوراما، سیستم ناوبری ماهواره‌ای، ریل‌های سقفی برای قرار دادن قایق کوچک یا تخته موج سواری و برخی دیگر می‌شود. هزینه این بسته ۶۵۰ دلار بوده و مشتریان  X-Trail می‌توانند از هم اکنون به سفارش بسته X-Scape pack بپردازند.

چنین بسته‌ای در کنار تجربه بزرگ آف‌رود با X-Trail لذت‌بخش است