مجله خبری دنیای مجازی پوسته مجله خبری وردپرس

خالق هدست Oculus Rift شرکت خود را ترک کرد

«پالمر لاکی» (Palmer Luckey)، موسس شرکت Oculus و مخترع هدست واقعیت مجازی Oculus Rift، از این شرکت جدا شده است.

پالمر لاکی به عنوان چهره‌ی صنعت واقعیت مجازی شناخته می‌شد.

در حال حاضر، فیس‌بوک مالک شرکت Oculus است و فیس‌بوک در بیانیه‌ای گفته است: “دل‌مان برای پالمر تنگ خواهد شد. پالمر فقط از خودش شرکت Oculus را به جا نگذاشته است. روح خلاق او به شکل‌گیری انقلاب واقعیت مجازی کمکی بزرگ کرد و او در ساخت یک صنعت نقشی بزرگ داشت. ما از تمام تلاش‌های او در Oculus و برای واقعیت مجازی تشکر می‌کنیم و برای او آرزوی موفقیت داریم.”

فیس‌بوک نگفته است که تصمیم خروج پالمر لاکی از شرکت Oculus از سوی خود او صورت گرفته است یا نه. پالمر لاکی اخیرا به گروهی که به طنز از دانلد ترامپ حمایت می‌کردند، کمک مالی بزرگی کرده بود و این موضوع برای‌اش دردسرساز شد. پالمر لاکی پس از برملا شددن این موضوع، رسما عذرخواهی کرد و دیگر در هیچ مصاحبه‌ای حضور پیدا نکرد. لاکی هم‌چنین در قضایای شکایت شرکت ZeniMax علیه Oculus، با صحبت‌های خود کاری کرد تا شرکتش مجبور به پرداخت ۵۰ میلیون دلار جریمه به ZeniMax شود.

پالمر لاکی تا همین سال گذشته که به تدریج حضورش را در رسانه‌های مختلف کم کرد، به عنوان چهره‌ی صنعت واقعیت مجازی شناخته می‌شد. در حال حاضر هم هیچ فرد مشخصی را نمی‌توان به عنوان جایگزینی برای لاکی معرفی کرد.

هر اتفاقی که بیافتد، بدون شک عکس پالمر لاکی روی جلد نشریه‌ی تایم در تاریخ ثبت خواهد شد.

PalmerLuckey

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

[template id=”1077″] source : digikalamag

منبع: The Verge