مجله خبری دنیای مجازی پوسته مجله خبری وردپرس

جدی‌ترین تصادف اتومبیل خودران گوگل رخ داد؛ خسارت جانی نداشت

تا این لحظه اتومبیل خودران گوگل چندین تصادف را پشت‌سر گذاشته؛ اما چند وقت پیش دچار یک تصادف بسیار جدی شد. شاید تکنولوژی به کار رفته در این اتومبیل‌ها خیلی خوب باشند و بتواند نسبت به شرایط واکنش‌های خوبی از خودش نشان دهند؛ اما باز هم نبود راننده باعث می‌شود که تکنولوژی خودران این اتومبیل در برخی مواقع نتواند تصمیم لازم را بگیرد و نتیجه‌ی آن بروز تصادف می‌شود. تصادفی که این‌بار جدی‌تر از سری‌های قبل بوده است.

در جدیدترین تصادف اتومبیل خودران گوگل، قسمت مسافر این خودرو به‌شدت آسیب دید.

البته این تصادف خسارت جانی نداشته؛ اما اتومبیل گوگل از قسمت مسافر دچار آسیب دیدگی جدی شده است. شاهدان این ماجرا به این موضوع اشاره کرده‌اند که خودران گوگل در این تصادف مقصر نبوده و دلیل تصادف اتومبیل ونی بوده که به یکباره جلوی خودران گوگل می‌پیچد. حتی ویدیویی هم از این تصادف منتشر شده که در ادامه می‌توانید آن را ببینید. خوشبختانه هیچ خسارت جانی در این تصادف مشاهده نمی‌شود و کیسه‌ هواهای خودران گوگل هم به خوبی عمل کرده‌اند.

خودروهای خودران گوگل هم مانند اکثر خودروها تصادف می‌کنند؛ اما در اکثر آن‌ها دلیل تصادف اتومبیل‌های دیگر اعلام شده‌اند. البته اگر خودران‌های گوگل بتوانند شرایط را بهتر بررسی کنند، آمار تصادف‌های آن هم کمتر خواهند شد.

google-self-driving-car-768x488

[template id=”1077″]

 

منبع: Ubergizmo – CBS-digikalamag

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌