مجله خبری دنیای مجازی پوسته مجله خبری وردپرس

با وکیل نابینا گوگل آشنا شوید

وکیل نابینای گوگل علی رغم شرایطی که دارد، هر روز از نیوجرسی خود را به دفتر محل کار گوگل در حومه چلسیِ نیویورک سیتی می رساند. جک چن، که کار مشاور حقوقی گوگل را به عهده دارد، برای رسیدن به سر کار باید از دو ایستگاه قطار، مترو و نیز پیاده روهای شلوغ منهتن عبور کند. با viwo همراه باشید.

وی در مصاحبه ای با بلومبرگ می گوید:طی کردن مسافتی که من باید تا سر کارم بروم، واقعا کار شاقی است، مثل این می ماند که مجبور باشید قبل از آغاز مسابقه ماراتن، 10 مایل بدوید تا خودتان را ابتدا گرم کنید.

همیشه تعداد زیادی اهداف متحرک سر راهم وجود دارد، شهروندانی که عجله دارند به مقصد خود برسند و در ایستگاه پِن با عجله این طرف و آن طرف می روند و در حال صحبت با تلفن همراه خود هستند. %d9%88%da%a9%db%8c%d9%84-%d9%86%d8%a7%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%a7-%da%af%d9%88%da%af%d9%84

افراد معمولا موقع حرکت حواسشان به دور و برشان نیست، بنابراین من مجبورم حواسم را بیشتر جمع کنم.

وکیل نابینای گوگل که چن نام دارد، مدرک خود را در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه هاروارد و برکلی اخذ کرده، مشاور محصولات گوگل بوده و بر موضوعات حقوقی مربوط به کروم نظارت دارد.

وی در هنگام کودکی نیز کم بینا بود، اما می توانست نور را تشخیص داده و رنگ ها و اشکال محو را ببیند.به طور کلی نمی توانستم ماشین ها را تشخیص بدهم و به همین خاطر به حس شنوایی خودم اتکا می کردم تا در صورت نزدیک شدن ماشین، خودم را از سر راه کنار بکشم. خدا را شکر که هنگام کودکی من، ماشین های برقی مد نشده بود!

او وقتی 16 سال سن داشت، هشتمین یا نهمین عمل جراحی را برای ارتقای بینایی خود انجام داد.

اما بینایی اش به خاطر مشکلاتی که طی عمل جراحی یاد شده به وقوع پیوست، به طور کلی از دست رفت.عصب بینایی یکی از چشم هایم در جراحی های قبلی آسیب دیده بود. طی عمل جراحی روی چشم دیگرم هم، سرم به طور غیر ارادی تکان خورد و همین باعث خونریزی شده و شبکیه چشمم نابود گردید.

 

هرچند چن، وکیل نابینای گوگل، بینایی خود را از دست داد، اما اجازه نداد این واقعه موجب جلوگیری از دستیابی به مدارج علمی و موفقیت شغلی اش شود.

وی دوره های آموزشی را در AT&T طی کرده و سپس تبدیل به مهندس سیستم در Xanboo Inc شد، این شرکت یک استارتاپ نیویورکی است که سیستم های امنیت خانگی اینترنتی را ارائه می دهد.

بعد از کسب مدرک از دانشکده حقوق فوردهام، چن به مدت دو سال به عنوان وکیل امور ثبت اختراعات و اکتشافات و علایم تجاری در شرکت های مختلف حقوقی نیویورک مشغول به کار شد.

سال 2010 وی به عنوان دستیار مشاور ثبت حقوق معنوی گوگل به این شرکت ملحق شد. به مدت شش سال است که با استفاده از اطلاعات ارسال شده از شعاع 4 فوتی عصای مخصوص خود، مسیر رفت و آمد به دفتر کارش را طی می کند.

به گفته چن، بزرگترین مانع سر راهش ستون ها و میله هایی هستند که در ایستگاه قطار پن وجود دارد.

وکیل نابینای گوگل، با بهره گیری از نقشه ذهنی که طی این چند سال به خاطر سپرده است و سایر علایم و نشانه ها، راهش را در این ایستگاه پیدا می کند.

وی می گوید:به علاوه، از بوهای مختلف هم برای تشخیص دادن مکان خودم استفاده می کنم. مثلا در مسیر خودم داخل ایستگاه از جلوی قهوه فروشی و ساندویچ فروشی رد می شوم و برای خودم آنها را به خاطر سپرده ام تا بدانم پیچ را درست دست چپ پیچیده ام و به سوی مترو می روم یا نه.

وی بیشتر اوقات مجبور بوده تا مشکلاتش را بدون اتکا به حس بینایی حل کند. برای انجام دادن وظایف شغلی هم از حس شنیداری خود، خوانشگر صفحه و قابلیت VoiceOver روی آیفون استفاده می کند تا متون را با صدای بلند برایش بخواند.

داشتن آیفون در گوگل هم در جای خودش جذاب است!

البته چن اعتراف می کند خواندن هر کلمه با صدای بلند کار وقت گیری است. بنابراین برای سرعت بخشیدن به روند کاریش، قابلیت مورد استفاده را طوری تنظیم کرده تا هر دقیقه 620 کلمه را برایش بخواند.

منبع:هات اپ نیوز – بروزرسانی

 

 

[template id=”1077″]