مجله خبری دنیای مجازی پوسته مجله خبری وردپرس

از این به بعد، همه ماشین‌های تسلا خودران می‌شوند

تسلا می‌خواهد همه خودروهای جدیدش را مجهز به سخت‌افزار مورد نیاز برای تمام قابلیت‌های رانندگی کاملا خودکار تولید کند. این سخت‌افزارها شامل ۸ دوربین ۳۶۰ درجه و ۱۲ حسگر فراصوت می‌شوند که می‌توانند هم اشیای سخت و هم اشیای نرم را شناسایی کنند. یک رادار رو به جلو هم کمک می‌کند که این تجهیزات در میان باران، مه و گرد و غبار همچنان دید داشته باشند.

ماسک می‌گوید: «به‌روزرسان رانندگی کاملا خودکار از این به بعد برای تمام خودروهای تسلا یک استاندارد خواهد بود.»

این به‌روزرسان‌ها در تمام خودروهای جدیدی که تسلا از این به بعد تولید می‌کند، نصب خواهند شد. تسلا می‌گوید «قبل از اینکه خودرو را کاملا در اختیار یک کامپیوتر قرار دهیم، باید این سیستم را بیشتر بسنجیم و از آن برای میلیون‌ها مایل رانندگی در شرایط واقعی استفاده کنیم.»

نکته مهم‌تر اینکه، تسلاهای جدید به امکانات امنیتی تسلا‌های قدیمی‌تر دسترسی نخواهد داشت. این امکانات شامل ترمز اورژانسی اتوماتیک، هشدار برخورد، حفظ لاین و کروز کنترل فعال می‌شود. این شرکت می‌گوید این امکانات پس از اینکه کاملا تایید شدند، فعال خواهند شد.

در اصل، این طور به نظر می‌رسد که تسلا یک سیستم سخت‌افزاری قدرتمندتر را برای این امکانات ایمنی و رانندگی خودکار ترتیب داده است. اما این سیستم جدید به این زودی‌ها برای استفاده در شرایط واقعی آماده نخواهد بود.

tesla-model-3-first-ride-002-1020-0-0-768x487

[template id=”1077″]

منبع: The Verge – digikalamag