مجله خبری دنیای مجازی پوسته مجله خبری وردپرس

آیفون ۷ از راه نرسیده، جیلبریک شد

حتی یک هفته هم از ورود آیفون ۷ به بازار نمی‌گذرد و این گوشی، از سوی یک هکر و محقق امنیتی، جیلبریک شده است. «لوکا تدسکو» (Luca Tedesco) در حساب کاربری توییترش عکسی از آیفون ۷ با سیستم عامل iOS 10 منتشر کرده است که روی آن، Cydia اجرا شده است. با viwo همراه باشید.

همانطور که می‌توانید در تصویر زیر ببینید، Cydia گزارش داده است که یک «آیفون ۹٫۳» (آیفون ۷ سیاه مات) با سیستم عامل iOS 10.0.1 جیلبریک شده است.

%d8%ac%db%8c%d9%84%d8%a8%d8%b1%db%8c%d9%86%da%af-%d8%a2%db%8c%d9%81%d9%88%d9%86-7-a

نکته‌ی مهم این است که لوکا تدسکو، این هکر ایتالیایی، گفته که جیلبریک آیفون را برای خودش نگه می‌دارد و قصد عرضه‌ی آن را ندارد؛ یعنی اگر کاربر آیفون ۷ هستید و می‌خواهید گوشی‌تان را جیلبریک کنید، باید کمی بیشتر منتظر بمانید. البته همینکه کسی توانسته آیفون ۷ را به این زودی جیلبریک کند، یعنی دیگران هم به زودی موفق خواهند شد این گوشی را هک و جیبلریک آن را عرضه کنند.

جیلبریک آیفون به توسعه‌دهندگان اجازه می‌ًدهد تا عمیق‌تر به سخت‌افزار قوی این گوشی دسترسی داشته باشند و هم‌چنین بتوانند اپ‌ها را خارج از اپ‌استور اپل روی آیفون نصب کنند. بسیاری از محدودیت‌های نرم‌افزاری آیفون، با جیلبریک کردن این گوشی و نصب توییک‌ها برطرف می‌شوند.

منبع: digikalamag – Phone Arena

 

 

[template id=”1077″]