راه‌اندازی شبکه‌ی ۵G تا سال ۲۰۲۰ در اروپا

راه‌اندازی شبکه‌ی ۵G تا سال ۲۰۲۰ در اروپاReviewed by الهه میرافضل on Jul 11Rating:

گروهی از ۲۰ شرکت بزرگ مخابراتی اروپا، اخیرا گرد هم آمده‌اند و از برنامه‌های‌شان برای راه‌اندازی شبکه‌ی ۵G موبایل در کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا گفته‌اند. این گروه که شامل شرکت‌هایی مثل Deutsche Telekom، Vodafone، Nokia یا BT می‌شود، گفته‌اند که می‌خواهند تا سال ۲۰۲۰ اروپا را مجهز به شبکه‌ی ۵G کنند، اما فقط در صورتی که دولت‌ها قوانین محدود کردن اینترنت را به کنار بگذارند.

تمام این برنامه‌ها در صورتی عملی خواهند شد که اتحادیه‌ی اروپا، از تصمیم‌اش برای محدود کردن اینترنت عقب بکشد.

برنامه‌ی این گروه، در پرونده‌ای هفت صفحه‌ای تمام و کمال توضیح داده شده است و شرکت‌های مختلف گفته‌اند که چگونه و به چه ترتیبی می‌خواهند نسل پنجم اینترنت موبایل را وارد اروپا کنند.

در اولین حرکت، قرار است برنامه‌ای به اسم ۵G Action Plan راه‌اندای شود. این برنامه، از تاثیرات مثبت اینترنت ۵G در خودروها، امنیت عمومی، هوشمند کردن شهر یا استفاده در بازی صحبت می‌کند و آن را به تصویر می کشد. شرکت‌های مختلف مخابرات، با ارایه‌ی این برنامه، می‌خواهند از کشورهای مختلف، سرمایه‌گذار جذب کنند.

با این حال، تمام این برنامه‌ها در صورتی عملی خواهند شد که اتحادیه‌ی اروپا، از تصمیم‌اش برای محدود کردن اینترنت برای افراد مختلف و قوانین سفت و سختی که تنظیم کرده، عقب بکشد.

منبع: The Verge – digikala

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *