تلویزیون‌های هوشمند ویروس می‌گیرند

تلویزیون‌های هوشمند در اساس ایده‌ی بسیار خوبی هستند. فکرش را بکنید، می‌توانید روی تلویزیون خود اپ‌های مختلف نصب کنید و با استفاده از آن‌ها، بدون نیاز به کامپیوتر یا هر وسیله‌ی دیگری، روی خود تلویزیون در وب گشت و گذار یا حتی بازی کنید. با این حال، اینکه تلویزیون‌ها امروزه هوشمند شده‌اند و سیستم عامل دارند، آن‌ها را به ویروس هم آسیب‌پذیر کرده است. به تازگی یک تلویزیون هوشمند ویروس گرفته و از کار افتاده است.

صاحب این تلویزیون از پلی‌استور، اقدام به دانلود یک اپ برای تماشای رایگان فیلم می‌کند.

طبق گزارش یکی از خریداران این تلویزیون‌ها، یک ویروس اندرویدی دستگاه آن‌ها را از کار افتاده است. طوری که کلا نمی‌توان هیچ کاری روی این تلویزیون انجام داد و دستگاه آن‌ها بلااستفاده شده است. مشکل این جا است که شرکت ال‌جی، سازنده‌ی تلویزیونی که بریک شده، هیچ راهی برای ریست کامل تلویزیون ارایه نداده است. تصورش را بکنید، تلویزیونی بسیار گران‌قیمت خریده‌اید و دیگر نمی‌توانید از آن هیچ استفاده‌ای بکنید.

dedsec_2_0_generic_hacker_by_junguler-da61r89

همانطور که می‌توانید در تصویر ببینید، ویروسی که به تلویزیون حمله کرده، در اصل یک باج‌افزار یا همان Ransomware است. هکرها برای آنلاک کردن تلویزیون مورد نظر، ۵۰۰ دلار درخواست کرده‌اند. این پیغام، شبیه به یک بیانیه‌ی FBI طراحی شده است که در آن گفته می‌شود شما مشغول انجام کاری غیرقانونی بوده‌اید و باید ۵۰۰ دلار پرداخت کنید.

با توجه به اینکه این تلویزیون‌، مجهز به گوگل پلی استور بوده، صاحب آن از این فروشگاه گوگل، اقدام به دانلود یک اپ برای تماشای رایگان فیلم می‌کند. وسط فیلم، تلویزیون هنگ می‌کند و از آن پس، با این صفحه مواجه می‌شوند.

صاحب تلویزیون هک شده می‌گوید که برای پرداخت سرویس از سوی شرکت ال‌جی، باید ۳۴۰ دلار بپردازد.

منبع: Ubergizmo – digikalamag

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *