Nintendo Switch از PS4 و Xbox One ضعیف‌تر است

کنسول جدید نینتندو شاید به افراد این اجازه را بدهد تا آن را هم روی تلویزیون و هم در بیرون از خانه استفاده کنند، اما طبق گزارش متخصصان فنی وب‌سایت یوروگیمر، کسانی که می‌خواهند بیشترین لذت را از این کنسول ببرند، باید آن را در همان خانه نگه دارند.

فرکانس پردازنده‌ی اصلی کنسول بازی Nintendo Switch، زمانی که از داک آن جدا می‌شود، ۴۰ درصد پایین می‌آید.

منابعی ناشناس به یوروگیمر گفته‌اند که فرکانس پردازنده‌ی اصلی کنسول بازی Nintendo Switch، زمانی که از داک آن جدا می‌شود، ۴۰ درصد پایین می‌آید. البته سرعت حافظه و CPU در دو حالت یکسان باقی می‌ماند، اما سرعت GPU تفاوت‌های بسیاری خواهد کرد.

طبق گزارش Digital Foundry، چه کنسول Nintendo Switch را به داک آن متصل باشید و چه آن را به بیرون از خانه ببرید، نخواهید توانست از قدرت کامل پردازنده‌ی انویدیای روی آن استفاده کنید. این کنسول ظاهرا از یک پردازنده‌ی Tegra X1 استفاده می‌کند. در حالی که پردازنده‌ی X1 می‌تواند سرعتی برابر با ۱ گیگاهرتز داشته باشد، روی کنسول جدید نینتندو این سرعت در بیشترین مقدار به ۷۶۸ مگاهرتز خواهد رسید.

با این که نینتندو این اجازه را به شرکت‌های سازنده‌ی بازی داده است تا بازی‌شان را در دو حالت مختلف تنظیم کنند، این امکان هم برای بازی‌سازان وجود دارد تا یک تنظیم برای بازی‌شان داشته باشند که روی دو حالت کنسول کار می‌کند.

فرکانس پردازنده‌ها و حافظه‌ی کنسول Switch در دو حالت مختلف، از این قرار هستند:

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

در حالت جدا:

سرعت CPU: 1020 مگاهرتز

سرعت GPU: 307.2 مگاهرتز

سرعت حافظه: ۱۳۳۱ یا ۱۶۰۰ مگاهرتز

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

در حالت متصل به داک:

سرعت CPU: 1020 مگاهرتز

سرعت GPU: 307.2 مگاهرتز یا ۷۶۸ مگاهرتز

سرعت حافظه: ۱۳۳۱ یا ۱۶۰۰ مگاهرتز

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

به نظر می‌رسد که روی داک کنسول Nintendo Switch یک فن قرار دارد که قرار است کنسول اصلی را هنگامی که روی آن قرار دارد، خنک کند.

قرار است اطلاعات بیشتر از کنسول جدید نینتندو در ژانویه‌ی ۲۰۱۷ منتشر شود.

nintendoswitch-2

منبع: Polygon-digikalamag
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *