اگر اسکرین‌شات بگیرید اینستاگرام مچ‌تان را می‌گیرد

احتمالا شنیده‌اید که اینستاگرام یک قابلیت جدید برای اپلیکیشنش عرضه کرده که بوسیله آن می‌توانید پیام‌هایی ارسال کنید که ناپدید می‌شوند. این قابلیت‌ هم مثل بسیاری از قابلیت‌های دیگر اینستاگرام از اسنپ‌چت گرفته شده‌ است. این پیام‌ها پس از مدت کوتاهی ناپدید می‌شوند و به این‌ترتیب فرستادن چنین پیام‌هایی گزینه‌ای ایده‌آل برای آن دسته از پیام‌ها است که نمی‌خواهید ازشان هیچ سند و مدرکی وجود داشته باشد.

 

instagram-23

البته ممکن است طرف مقابل یعنی گیرنده پیام همچنین تمایلی نداشته باشد و بخواهد به شکلی از این پیام‌ها برای خود یک کپی تهیه کند. یک راه ساده گرفتن اسکرین‌شات است. اینستاگرام برای جلوگیری از چنین کاری که می‌تواند به کل قابلیت جدید را بی‌خاصیت کند، زمانی که فرد از یک پیام اسکرین‌شات بگیرد، در قالب یک نوتیفیکیشن این مساله را به فرستنده پیام اطلاع می‌دهد.

البته شایع شده بود که اگر از تصاویری که فرد در اینستاگرامش قرار می‌دهد هم اسکرین‌شات بگیرید اینستاگرام این موضوع را به صاحب عکس اطلاع می‌دهد. باید گفت که این شایعه صحت ندارد و چنان ‌که گفته شد ارسال این نوتیفیکیشن‌ها منحصر به پیام‌های مستقیم خاصی است که پس از مدتی ناپدید می‌شوند و به سایر پیام‌های مستقیم عادی و تصاویر مربوط نیست.

منبع: Ubergizmo – digikalamag
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *